NJ-näyttelyt 25.10.2011


Susiniemi Gård järjestää welsh cobeille ja ratsuponeille avoimet NJ-näyttelyt. Tervetuloa nauttimaan kioskin kohtuuhintaisista virvokkeista ja toinen toistaan upeampien ponien loistosta!

Yleistä

-    vastuuhenkilönä Mei Shiratori
-    järjestäjänä Susiniemi Gård
-    näyttelypäivä 25.10.2011
-    viimeinen ilmoittautumispäivä 23.10.2011
-    tulokset tulevat aikanaan osallistujien päälle

osallistumiset sähköpostiin susiniemen@gmail.com otsikolla NJ1
Rajoitukset

-    yhdeltä omistajalta yksi (1) poni/luokka
-    yhdeltä omistajalta yhteensä viisi (5) ponia/näyttelyt
-    jokaiseen luokkaan otetaan 12 osallistujaa

osallistumiset muodossa
luokka (rv)
esittäjä - <a href="http://..">Hevosen nimi</a>


Luokat ja tuomarit


   Luokka 0 - BIS-kehä -- tuomari shonna
   Luokka 1 - Welsh Cob-oriit -- tuomari shonna - täynnä
   Luokka 2 - Welsh Cob-tammat -- tuomari shonna - täynnä
   Luokka 3 - Ratsuponioriit -- tuomari shonna - täynnä
   Luokka 4 - Ratsuponitammat -- tuomari shonna - täynnä
   Luokka 5 - Varsat aikuiskuvilla (wD & rp) -- tuomari shonna - täynnä


Osallistujat


Päivitetty 5.11. klo 10:18


BIS-kehä
BIS1 Bychan Derwena Fflur
BIS2 Gwalch Geirwir (irtoSERT)
BIS3 Uniq Pemberley
BIS4 Jefton's Nathan
BIS5 ei jaettu

irtoSERT
Gwalch Berth
Nectar's Rúnya
Cwmnantcol Cian
A.D. Emma's Olympian
Ruby Rose Celt
Baletts Katerina

KUMA
Olaf Brwydrwr
Tuning Force
Stargazer LAC
Luokka 1 - Welsh Cob-oriit

LKV1 Olaf Brwydrwr & Tuning Force & Stargazer LAC irtoSERT, JS
LKV4 Llygedyn Neifion Ddu KUMA, JS
LKV5 Mab Pysgotwyr KUMA, JS
6. Gwynedd Emrys KUMA, JS
7. Llygedyn Adain KUMA, JS
8. Fairford Mad Hatter KUMA, JS
9. Dylan Dawn KUMA, JS
10. Llygedyn Eifion JS
11. Riverton Merrion JS (nuoren oloinen)

HYL.
Joyhofs Leolin (jo VIR MVA Ch)
Luokka 2 - Welsh Cob-tammat

LVK1 Bychan Derwena Fflur irtoSERT, JS
LKV2 Gwalch Berth irtoSERT, JS
LKV3 Nectar's Rúnya irtoSERT, JS
LKV4 Gwalch Gwraig KUMA, JS
LKV5 Novato Megan Nest KUMA, JS
6. Braith Afal KUMA, JS
7. Ceinwen Aderyn KUMA, JS
8. Lunefoko KUMA, JS
9. Llygedyn Ar Gerdded KUMA, JS
10. Aelwen Black Even JS
11. Freaky Love JS
12. Aelwen Edwina JS
Luokka 3 - ratsuponioriit


LKV1 Jefton's Nathan irtoSERT, JS
LKV2 A.D. Emma's Olympian irtoSERT, JS
LKV3 Väinölän Charlie KUMA, JS
4. Väinölän Emporio KUMA, JS
5. Goldmember JS (kuva olisi hyvä pienentää järkevään kokoon..)
6. Sarrel Soon Now JS
7. Revenge VIN JS
8. Gwalch Grigor

HYL.
Elijah Rocks (ei poniveriprosenttia näkyvillä)
Nineway Majestic (ei polveutumista)
Think I'm Selfish (ei polveutumista)
Jaybird (sertit kasassa)
Luokka 4 - ratsuponitammat


LKV1 Uniq Pemberley irtoSERT, JS
LKV2 Ruby Rose Celt irtoSERT, JS
3. Baletts Katerina irtoSERT, JS
4. A.D. Emmaliina KUMA, JS
5. Miss Dior KUMA, JS
6. Golden Charlene CRP KUMA, JS

HYL.
Toscana Luxus (ei poniveriprosenttia näkyvillä)
Phoebe kel (ei poniveriprosenttia näkyvillä)
Wyonna of Krofnock (eie poniristeytys)
Chennye's Maysa (liian pieni poniveriprosentti)
Painswick Gingerlimit (ei polveutumista)
Eillyn Enya (kuvat ei toimi)
Luokka 5 - varsat aikuiskuvilla


LKV1 Gwalch Geirwir irtoSERT, JS
LKV2 Cwmnantcol Cian irtoSERT, JS
LKV3 Llygedyn Rhian KUMA, JS
4. Llygedyn Eleirch KUMA, JS
5. Willalia SLC KUMA, JS
6. Criallt Sianwen KUMA, JS
7. Llygedyn Tiernan JS
8. Rasmus Luxus JS
HYL.
Ritual Rhymes KN (ei polveutumista)
Cwmnantcol Delwyn (ei tietoa milloin 4v)
A.D. Hypnotic Future (ei polveutumista + kuvissa sph)
Lleidr Dewydd Cai (liian vanha luokkaan)
Susiniemi Gård on virtuaalitalli
(c) Susiniemi Gård 2011
tutustu tekijänoikeuksiimme!