NJ-näyttelyt 30.11.2011

Susiniemi Gård järjestää welsh cobeille ja arabialaisille avoimet NJ-näyttelyt. Tervetuloa nauttimaan kioskin kohtuuhintaisista virvokkeista ja toinen toistaan upeampien ponien loistosta!

Yleistä

-    vastuuhenkilönä Mei Shiratori
-    järjestäjänä Susiniemi Gård
-    näyttelypäivä 30.11.2011
-    viimeinen ilmoittautumispäivä 28.11.2011
-    tulokset tulevat aikanaan osallistujien päälle

osallistumiset sähköpostiin susiniemen@gmail.com otsikolla NJ2
Rajoitukset

-    yhdeltä omistajalta yksi (1) poni/luokka
-    yhdeltä omistajalta yhteensä viisi (5) hevosta/näyttelyt
-    jokaiseen luokkaan otetaan 12 osallistujaa

osallistumiset muodossa
luokka (rv)
esittäjä - <a href="http://..">Hevosen nimi</a>


Luokat ja tuomarit

   Luokka 0 - BIS-kehä -- tuomari Siiri K. -- TT
   Luokka 1 - Welsh Cob-oriit -- tuomari Maria S. -- TT
   Luokka 2 - Welsh Cob-tammat -- tuomari Maria S. -- TT
   Luokka 3 - Arabioriit -- tuomari Siiri K. -- TT
   Luokka 4 - Arabitammat -- tuomari Siiri K. -- TT
   Luokka 5 - Varsat aikuiskuvilla (wD & ox) -- tuomari Maria S. -- TT

Osallistujat


Päivitetty 14.12. klo 17:10.


BIS-kehä

BIS1 Javairea al Qismato
BIS2 Bahir Diya PRI
BIS3 Gwalch Geirwir (irtoSERT)
BIS4 Braith Afal
BIS5 Gwalch Canwaith

irtoSERT:
Danwhirl LAC
Nectar's Rúnya
Dahabu Emmett
Sparta Amore
Sparta Amal Sabin
Bahie Zeynah Wa'd

Luokka 1 - Welsh Cob-oriit

LKV1 Gwalch Canwaith irtoSERT, JS
LKV2 Danwhirl LAC irtoSERT, JS
jaettu 3. Sirydd Dai ja Cotton Bay Burlington KUMA, JS (sama kuva)
5. Cwmnantcol Cian KUMA, JS
6. Iomhar Dawn KUMA, JS
7. Riverton Merrion KUMA, JS (nuori)
8. llyw Neifion KUMA, JS
9. Stargacer LAC JS (seisoo huonosti)
10. Lochlainn Dawn JS (seisoo huonosti + huono kuvakulma)
11. Llygedyn Eifion JS
12. Left Without O JS

Luokka 2 - Welsh Cob-tammat

LKV1 Braith Afal irtoSERT, JS
LKV2 Nectar's Rúnya irtoSERT, JS (harmittavan pieni kuva)
LKV3 Lunefoko KUMA, JS (huono laatu)
4. Rhoscfflach Ffarwel Haf KUMA, JS (todella pitkä runko)
5. Gwalch Pluen Eira KUMA, JS
6. Llygedyn Rhian KUMA, JS
7. Ffia Dawn KUMA, JS (seisoo huonosti)
8. Sirydd Nereida KUMA, JS
9. Llygedyn Alcam Tywysoges KUMA, JS
10. Awyrton Eirian JS
11. Ceridwyn Iarlles JS

Luokka 3 - arabioriit


LKV1. Bahir Diya PRI irtoSERT, JS
LKV2. Dahabu Emmett irtoSERT, JS
LKV3. Sparta Amore irtoSERT, JS
LKV4. O Bey Cobolt KuMa, JS
5. Shahhaar al Rayad KuMa, JS
6. Jamal Samir ox KuMa, JS
7. Fareed al Qismat KuMa, JS
8. Royal Empire ox KuMa, JS
9. Dahabu Andrzej KuMa, JS

hyl.
Zina's Dakarai Hasani R (maininta 3-v. syntymäpäivästä puuttuu)

Luokka 4 - arabitammat


LKV1. Javairea al Qismat irtoSERT, JS
LKV2. Sparta Amal Sabin irtoSERT, JS
LKV3. Bahie Zeynah Wa'd irtoSERT, JS
LKV4. MB White Promise KuMa, JS
5. Johara ox KuMa, JS
6. Karam Nur KuMa, JS
7. Impera al Rayad KuMa, JS
8. Violina D'Oril JS
9. Nefer Isis al Rayad JS

hyl.
Nirwana Fa'lzah ox (osoite ei toiminut)

Luokka 5 - varsat aikuiskuvilla


LKV1 Gwalch Geirwir irtoSERT, JS
2. Yasmeen Nur KUMA, JS
3. Cwmnantcol Delwyn KUMA, JS
4. Criallt Sianwen KUMA, JS
5. Llygedyn Pennaeth KUMA, JS
6. Falak Subiyah al Qadir KUMA, JS
7. Rhoswen Aisha JS
8. Llygedyn Tiernan JS
9. Cadi Rose JS
10. Steffan S.H. Parry JS

Susiniemi Gård on virtuaalitalli
(c) Susiniemi Gård 2011
tutustu tekijänoikeuksiimme!